O firmie

“Galaauto” Sp. z o.o. powstała 1 grudnia 1996 roku, kiedy to została wyodrębniona ze spółki cywilnej “Gala” Centrum Budownictwa. Początkowo firma podjęła działalność transportowo-spedycyjną.

W dniu 1 marca 1997 roku firma uzyskała autoryzację VOLVO w zakresie serwisowania samochodów ciężarowych tej marki, poprzez przejęcie autoryzowanej stacji serwisowej samochodów ciężarowych w Lublinie. Intensywny rozwój firmy spowodował otwarcie w dniu 1 października 1997 roku następnej stacji serwisowej w Rzeszowie, w miejscowości Trzebownisko.

1 marca 2000 roku nastąpiło otwarcie kolejnego oddziału położonego w Białej Podlaskiej.

Następny punkt na ścianie wschodniej Polski to czwarta stacja serwisowa otwarta 1 lutego 2004 roku w miejscowości Jeżewo Stare, odległej od Białegostoku o 24 kilometry.
Oddział funkcjonował w tej miejscowości do lutego 2008 roku, kiedy to został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu w miejscowości Radule, odległego od Białegostoku o 18 km.

W dniu 1 marca 2007 roku serwis pod Rzeszowem również zostaje przeniesiony do nieodległej miejscowości Olchowa, w której została wybudowana całkowicie od podstaw nowoczesna, w pełni wyposażona stacja serwisowa.

Intensywny rozwój firmy powoduje, że “Galaauto” dysponująca czterema autoryzowanymi serwisami Volvo zajmuje drugą ex quo pozycję na rynku marki Volvo. Nasze samochody można spotkać już na terenie całej Europy, od Lizbony do Moskwy.

Od 2008 roku wysoki poziom oferowanych naszych usług jest gwarantowany przez system zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie transportu i spedycji międzynarodowej, serwisu i napraw powypadkowych samochodów ciężarowych oraz sprzedaży części zamiennych.

Od 01 maja 2014 roku działamy jako niezależny serwis samochodów ciężarowych wszystkich marek, autobusów i naczep. Stawiamy również na rozwój naszego transportu, stawiając przede wszystkim na bardzo dobrej jakości sprzęt, wyszkoloną załogę i współpracę z naszymi klientami.
DSC6885