“Galaauto” Sp. z o.o. powstała 1 grudnia 1996 roku, kiedy to została wyodrębniona ze spółki cywilnej “Gala” Centrum Budownictwa. Początkowo firma podjęła działalność transportowo-spedycyjną.

W dniu 1 marca 1997 roku firma uzyskała autoryzację VOLVO w zakresie serwisowania samochodów ciężarowych tej marki, poprzez przejęcie autoryzowanej stacji serwisowej samochodów ciężarowych w Lublinie. Intensywny rozwój firmy spowodował otwarcie w dniu 1 października 1997 roku następnej stacji serwisowej w Rzeszowie, w miejscowości Trzebownisko.

1 marca 2000 roku nastąpiło otwarcie kolejnego oddziału położonego w Białej Podlaskiej.

Następny punkt na ścianie wschodniej Polski to czwarta stacja serwisowa otwarta 1 lutego 2004 roku w miejscowości Jeżewo Stare, odległej od Białegostoku o 24 kilometry.
Oddział funkcjonował w tej miejscowości do lutego 2008 roku, kiedy to został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu w miejscowości Radule, odległego od Białegostoku o 18 km.

W dniu 1 marca 2007 roku serwis pod Rzeszowem również zostaje przeniesiony do nieodległej miejscowości Olchowa, w której została wybudowana całkowicie od podstaw nowoczesna, w pełni wyposażona stacja serwisowa.

Intensywny rozwój firmy powoduje, że “Galaauto” dysponująca czterema autoryzowanymi serwisami Volvo zajmuje drugą ex quo pozycję na rynku marki Volvo. Nasze samochody można spotkać już na terenie całej Europy, od Lizbony do Moskwy.

Od 2008 roku wysoki poziom oferowanych naszych usług jest gwarantowany przez system zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie transportu i spedycji międzynarodowej, serwisu i napraw powypadkowych samochodów ciężarowych oraz sprzedaży części zamiennych.

Od 01 maja 2014 roku działamy jako niezależny serwis samochodów ciężarowych wszystkich marek, autobusów i naczep. Stawiamy również na rozwój naszego transportu, stawiając przede wszystkim na bardzo dobrej jakości sprzęt, wyszkoloną załogę i współpracę z naszymi klientami.

Od dnia 01 stycznia 2015 jesteśmy Autoryzowanym partnerem serwisowym marki MAN

man 2017 przekazanie ciągnikó
DSC6885

UWAGA

Zmiana adresu siedziby

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 sierpnia 2023 roku nastąpiła zamiana adresu Lubelskiej siedziby Serwisu a z dniem 1 kwietnia również części biurowej Galaauto Sp. z o.o 

Nowy adres Serwisu to
ul. Metalurgiczna 64G
20-234 Lublin

Nowy adres części biurowej to 
ul. Cisowa 11 piętro pierwsze
20-703 Lublin
(proszę używać poniższej pinezki lokalizacyjnej lub ręcznie wyszukać frazę „Galaauto Metalurgiczna” gdyż są to nowe budynki i google maps po wpisaniu adresu prowadzi o jeden wjazd za daleko)

Prosimy o umawianie wizyt pod numerem telefonu  +48 664 430 260 

Jednocześnie informujemy, iż aktualne pozostaną wszelkie dane kontaktowe tj.: numery telefonów, adresy mailowe, adres strony internetowej jak i numery NIP, Regon, KRS oraz konta bankowe.

Z poważaniem
Galaauto Sp. z o.o.