Wisienka na torcie – Volvo VN780

W serwisie co jakiś czas prace umilają nam przyjeżdżające do nas ciekawsze “rodzynki” a ostatnio trafiła się nam nawet wisienka na torcie.
Dzięki uprzejmości właściciela pasjonata mieliśmy możliwość zobaczyć jak w praktyce zachowuje się ten zestaw zawierający w swojej budowie rozwiązania spotykane w wielkich maszynach kopalnianych, amerykańskich długodystansowych ciężarówkach jak i coraz modniejszych na zachodzie super ekologicznych osobówkach.

Niestety ciągniki tego typu rzadko widujemy na polskich drogach ze względu na ograniczenie maksymalnej długości zestawu pojazdów które u nas obowiązuje.

Na zdjęciach możemy podziwiać amerykańską wersję ciągnika Volvo VN780 bez kabiny sypialnej, w komplecie z robioną na zamówienie naczepą KH – Kipper.

Jako kolejną ciekawostkę możemy powiedzieć że silnik w tej maszynie nie różni się od tych które montowane są w europejskich ciężarówkach.

Jakby ktoś nie zwrócił uwagi na napisy na kabinie podpowiadamy że silnik zasilany jest dwoma paliwami – olejem napędowym oraz tanim i ekologicznym gazem LPG

Naczepa posiada w sobie kilka udogodnień pomagających w codziennej pracy kierowcy a z tego co przekazał nam właściciel kolejne będą sukcesywnie dodawane.

Szczególnie ciekawy jest sposób w jaki następuje rozładunek towaru a mianowicie przyczepa delikatnie “staje” na ostatniej osi a jednocześnie ciężarówka powoli przysuwa się do niej bez ingerencji kierowcy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.